• 250ml mleka pełnego
  • 100g cukru
  • 500ml śmietany kremówki
  • szczypta soli
  • dwie szklanki lisci mięty
  • 5 żółtek
  • Kilka tabliczek „after eight“Stało się. Kupiłam maszynę do lodów, abz zadowolić moją rodzinę i teraz nie mam wyboru i muszę co jakiś czas kręcić nowe lody i kombinować z miejscem w zamrażalce.

Lody miętowe z “after eight”, to drugie lody jakie przygotowałam w maszynie do lodów. Bardziej mnie zachwyciły od pierwszych więc i jako pierwsze występują tutaj. David Lebotitz użył do tych lodów czekolady. Ja chwyciłam po resztki „after eight“ i jestem z tego połączenia bardzo zadowolona. Dodałam też mniej cukru, pomimo to lody wydały mi się jeszcze za słodkie. Tak sobie myśle, że chyba lodów z pierworodną ilością cukru za wiele bym chyba nie zjadła… Jeśli lubicie bardzo słodkie lody, dodajcie 150g cukru.

Tak czy siak, lody miętowe polecam. Z czekoladą, czy bez… są pyszne, kremowe i pachnące żółtkiem i miętą.

Lody miętowe z "after eight"

Lody miętowe z “after eight”

Z podanych składników uzyskacie 1 l lodów.

Sposób przygotowania- Lody miętowe z “after eight”:

W garnuszku podgrzać mleko, cukier, połowę śmietany, sól i umyte liście miety. Kiedy mieszanka się zagotuje, zdjąć z ognia, przykryć i odstawić na godzinę, aby „naciągnęła“ aromatem mięty.

Po godzinie przecedzić mieszankę przez sito, a mięte dobrze wycisnąć, aby uzyskać tak wiele miętowego aromatu, jak tylko możliwe. Mieszankę mleczną ponownie podgrzać.

Pozostałą śmietanę wlać do dużej miski.

Żółtka umieścić w dużej misce i dobrze wymieszać widelcem (można trzepaczką). Powoli dodawać mieszankę mleczną do żółtek, ciągle mieszając, po czym przelać wszystko ponownie do garnuszka. Podgrzewać masę na małym ogniu (170 stopni), ciągle mieszając, aż masa zgęstnieje i będzie zostawała na łopatce/łyżce. Wlać gorącą masę w całości do pozostałej śmietany, wymieszać i wystudzić. Umieścić w lodówce na kilka godzin (najlepiej na noc), po czym przygotować lody w maszynie wedle instrukcji.

„After eight“ posiekać i wymieszać z lodami lub przłożyć nimi masę. Przełożyć do pojemnika, przykryć i schłodzić w zamrażalce.

Smacznego!

Inspiracja