Witam serdecznie na moim blogu. Mam na imię Basia, mieszkam w Niemczech, jestem żoną, mamą dwóch przesłodkich córek i jestem uzależniona od dobrego jedzenia. Ponieważ chętnie gotuję i piekę, a czasami nawet eksperymentuję, postanowiłam się podzielić tym moim małym hobby z rodziną i przyjaciółmi. Jednak każdy, kto zawita na tę stronę jest mile widziany.

Postanowiłam stworzyć stronę ze sprawdzonymi przepisami, takimi, które zawsze się udają i zawsze smakują. Dodatkowo, w miarę możliwosci i dostępnego czasu, postaram się dzielić z Wami informacjami na temat ciekawych książek, produktów, artykułow itp. Jednak nie jest to moim priorytetem.
Postaram się też do każdego przepisu dodać zdjęcie.  Chciałabym od razu zaznaczyć, że nie uważam się ani za super kucharkę, ani moje zdjęcia często nie są wyjątkowe. Gotuję i fotografuję jak umiem. Nie jestem też super pisarką i nie zawsze umiem obrać w słowa to, co czuję, czy jak bym chciała. Dlatego też moje wstępy do przepisów i inne artykuły mogą być nieco skąpe w formie i treści.

Jeśli uznasz, że coś co przygotowałam jest smaczne, albo bez smaku i wymaga poprawienia, proszę podziel się tym ze mną i napisz chociażby krótki komentarz. Zawsze przyjemniej się pisze i gotuje wiedząc, że ktoś czyta i ma chęć wypróbowania moich propozycji.

Jeśli coś, co przygotowałaś/przygotowałeś ci posmakowało i masz ochotę podzielić się zdjęciem, wyślij mi je na flowerek at flowerek.com a ja chętnie opublikuję to zdjęcie na mojej stronie FB.

Cel tej strony oraz źródła przepisów

Strona ta powstala głównie po to, aby stworzyc prywatne archiwum przepisów i ciekawostek. Są to przede wszystkim przepisy rodzinne oraz od przyjaciół, ale znajdą się także przepisy z innych zródeł takich jak książki, strony internetowe, gazety itd. Takie zródła staram się w miarę możliwosci odpowiednio opisywać. Niestety czasami, przy wycinkach z gazet, czy przepisów po prostu skądś skopiowanych, jest to trudne, ale ciężko nie podzielic się wspaniałym przepisem.

Jeśli masz jakieś życzenia, cheć na coś szczególnego a nie wiesz jak to zrobic lub nie masz sprawdzonego przepisu, napisz do mnie a ja spróbuję go dla Ciebie znaleźć. Jeśli masz przepis warty wypróbowania  chcesz, aby się znalał na tej stronie, prześlij do mnie a ja spróbuje go wypróbować i “podać dalej”. Pisze “spróbuję”, ponieważ mój czas, budżet a nawet zdolności są ograniczone i możliwe, że nie będę w stanie wypróbować któregoś przepisu.

Udzielanie komentarzy

Komentarze są mile widziane pod większością postów i przepisów. Ponieważ jest to strona rodzinna, proszę o nie pisanie rzeczy, których byś nie mowił/a będac u mnie w domu w gościnie. Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej mile widziana, ponieważ wskazówki mogą pomóc w ulepszeniu przepisu/strony. Niegrzeczne , obraźliwe komentarze oraz przekleństwa są bardzo niemile widziane i będą usuwane.

Last but not least, cieszę się, że zaglądasz na moją stronę. Mam nadzieję, że się tu zadomowisz i znajdziesz coś smacznego dla siebie. Zapraszam i życzę smacznego!

Basia