• 250g twarogu sernikowego
  • 250g mąki pszennej+ do rozwałkowania
  • 250g masła
  • 4 jabłka
  • cukier puder do posypaniaZnane już i bardzo popularne ciastka z jabłkami. Są dziecinnie priste i bardzo smaczne. Przygotowałam je z dziećmi w pracy i już, kiedy obserwowałam dzieci przy ich przygotowywaniu, wiedziałam że dokonałam trafnego wyboru z przepisem. Moja rola ograniczyła się jedynie do pilnowania dzieci, niewielkiej pomocy, obrania jabłek i obsługi piekarnika. Dizeci kroiły jabłka, wyrobiły ciasto, rozwałkowały, uformowały ciastka i ułozyły na blasze. Co chwile słyszałam zapytania, czy już można je jeść. Smakowały nie tylko dzieciom, lecz także dorośli chętnie się nimi częstowali. Nie wspomnę już o zapachu w całym przedszkolu, który przyciągał każdego :)

Dziecinnie proste ciastka z jabłkami

Dziecinnie proste ciastka z jabłkami

Są lekkie, lekko chrupiące, a ciasto się lekko rozwarstwia, trochę jak ciasto francuskie. Cukier w cieście jest niepotrzebny, ponieważ cukier puder daje wystarczająco słodyczy, jednak jeśli lubisz bardzo słodkie wypieki, możesz dodać cukru pudru do ciasta.

Zdjęcia robiłam w pracy telefonem, więc nie są piękne i może nie powinnam ich publikować. Jednak obiecałam moim dzieciom, że je razem niedługo zrobimy więc zdjęcia szybko wymienię.

Dziecinnie proste ciastka z jabłkami

Dziecinnie proste ciastka z jabłkami

Tym czasem można zobaczyć u Oli Cruz jak wyglądają.

Sposób przygotowania Dziecinnie proste ciastka z jabłkami:

Masło bardzo drobno posiekać. Mąkę, twaróg i masło wymieszać i bardzo szybko zagnieść klejące się ciasto. Zawinąć w folię spożywczą i włożyć na 30 minut do lodówki.

Jabłka obrać, usunąć gniazda nasienne i pokroić na około 1cm kawałki.

Piekarnik podgrzać do 180 stopni.

Schłodzone ciasto rozwałkować na grubość około 4mm. Jeśli trzeba, mocno podsypać mąką. Szklanką wykroić kółka i na każdym z nich układać kawałek jabłka grubszą stroną za zewnątrz. Przykryć jabłko drugą stroną ciasta i układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

Ciastka piec około 20 minut, lub aż nabiorą złoto/brązowego koloru. Posypać obficie cukrem pudrem i podawać.

Smacznego!