• opakowanie wafli
  • puszka gotowej masy krówkowej lub mleka skondensowanego
  • ew. kilka łyżek dżemu porzeczkowego
  • ew. 70-100g masłaMoja dzisiejsza propozycja nie jest może propozycją ambitną, wymagającą wielkich przygotowań i poświęceń w kuchni. Jednak czasami potrzebny zapominamy o najprostrzych sposobach na smaczny deser. Czasami też zdaża się, że np. ulubione ciasto się nie uda, a na szybko potrzebujemy czegoś słodkiego. Wafle z masą krówkową są właśnie takim deserem. Jest to również rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mogą sobie pozwolić na stanie przy piekarniku i czekanie aż spód np. do mazurka się upiecze. No właśnie, można tymi waflami zastąpić również wielkanocnego mazurka. Wystarczy tylko przyozdobić je odpowiednio do okazji.

Wafle przekładane masą krówkową

Wafle przekładane masą krówkową

Jeśli ma być bardzo szybko, wystarczy kupić gotową masę krówkową, zmiksować z około 70g masła (niekoniecznie, ale masa będzie bardziej kremowa) i przełozyć nią wafle. Lubię też warstwy masy krówkowej przełożyć dżemem porzeczkowym dla złamania bardzo słodkiego smaku masy. Takie przełożone masą wafle należy następnie owinąć w folie spożywczą i przygnieść czymś ciężkim np. grubą książką lub garnkiem. Odczekać około 30 minut, aby wafle się dobrze skleiły. Można ten krok jednak pominąć, ale wtedy wafle mogą się rozjeżdżać podczas krojenia.

Jeśli nie masz dostępu do gotowej masy krówkowej, wystarczy kupić mleko skondensowane w puszce i gotować je (zamknięte) przez około 3 godziny, uważając na to, aby puszka była przykryta wodą. Ostudzić, utrzeć z masłem i przekładać wafle. Chociaż nie jest to wtedy wersja szybka.

Edytuje, poniewaz ostatnio, z okazji tworzenia przepisu na muffiny z masą krówkową wypróbowałam,że nie konieczne jest gotowanie zamkniętej puszki z mlekiem. Słodzone mleko skondensowane można również ugotować w garnku na wolnym ogniu ciągle je mieszając, aby się nie przypaliło, aż masa ściemnieje i zgętnieje do odpowiedniej konsystencji.

Podejrzewam, że to jest mój ostatni wpis przed Wielkanocą, ponieważ i ja w końcu zaczęłam przygotowania i zamierzam później w pełni oddać się przyjemności spożywania smakołyków i spędzić wolny czas z rodziną.

ŻYCZĘ WAM ZATEM SMACZNYCH ŚWIĄT, DUŻO SŁOŃCA I CIEPŁA ORAZ MOKREGO ŚMIGUSA DYNGUSA!!!

P.S. Jak Wam sie podoba zając w wykonaniu Louisy? (z tyłu kwałek drugiego dzieła w wykonaniu Gabrieli).