Tak sobie planuję, co upiekę na dzień chleba organizowany przez Zorrę i myślę, że dobrze by było, aby więcej osób się przyłączyło. Pieczenie chleba to świetna zabawa i nie jest to w cale takie trudne, jakby się wydawało. Niestety sama ostatnio trochę to zaniedbałam, ale dzięki dawnemu_basikowi, która się podzieliła wspaniałym zakwasem, mam zamiar to zmienić. Niedługo więc będzie chleb na zakwasie i na pewno jeden 16.10.

Na pewno wielu z Was już zna tą akcję, ale może znajdą się też osoby, które o niej nie wiedziały i będą miały ochotę się przyłączyć.

A o co chodzi w tym Dniu Chleba? Oto co pisze Zorra (mam nadzieję, że moje tłumaczenie jest w miare zrozumiałe :)).

Zapamiętaj ten dzień i zaznacz sobie w kalendarzu- 16 października jest Światowy Dzień Chleba! Co roku od 2006 roku, setki bloggerów z całego świata pieką chleb na tą specjalną okazję. Zróbmy więc to jeszcze raz:

Upiecz bochenek chleba z okacji Światowego Dnia Chleba i pokaż go na swoim blogu!

Zbiorę (Zorra) wszystkie wpisy razem i je podreasumuję. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zobacz także podsumowanie z porzedniego Dnia Chleba.

Mam nadzieję, że ponownie zbierze się duży kosz wypełniony chlebem z całego świata.

Jak wiąć udział:

Proszę dokładnie przeczytaj poniższe instrukcje. Email i link do tego wpisu są obowiązkowe. Bez nich twój wpis nie ukaże się w podsumowaniu. Dziękuję za zrozumienie.

Upiecz chleb, zrób jego zdjęcie i pokaż go na swoim blogu we wtorek, 16. października 2012 roku. Nie wcześniej i nie później i proszę tylko jeden wpis na blogu. Twój wpis powinien być nowym wpisem, przygotowanym specjalnie na tą okazję i nie może się pojawić w innej akcji.

Wypełnij formularz, który 14. października pojawi się na stronie Zorry, a twój wpis pojawi się w podsumowaniu.

Proszę podlinkuj ogłoszenie Zorry w swoim poście. Wszystkie wpisy będą zbierane jedynie do 17. października.

Post może być napisany w dowolnym języku.

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące akcji, możecie się skontaktować z Zorra kochtopf(at)gmail.com lub napisać do mnie (kontakt w zakładce na górze strony bloga „napisz do mnie“)

Oczywiście wklejanie logo mile widziane :)

Kod do banerka:

<a href=”http://kochtopf.twoday.net/stories/announcing-world-bread-day-2012-7th-edition/” title=”World Bread Day 2012 – 7th edition! Bake loaf of bread on October 16 and blog about it!”><img src=”http://farm9.staticflickr.com/8446/8005854922_b0db76ec7c.jpg” width=”130″ height=”250″ alt=”World Bread Day 2012 – 7th edition! Bake loaf of bread on October 16 and blog about it!” /></a>

World Bread Day 2012 - 7th edition! Bake loaf of bread on October 16 and blog about it!

 

Do akcji można się również przyłączyć tu- u Zorry Facebook-Page, Twitter, Pinterest.

Zapraszam również do przyłączenia się do nas, także nieblogujące osoby na mojej facebookowej stronie dotyczącej Światowego Dnia Chleba.

Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, zapraszam po przepis na chleb TUTAJ