• 300 ml Seven-Up
  • 300 ml ginger ale (lemoniady imbirowej)
  • 90 ml grenadiny (syrop z granatów)
  • Prosecco
  • lód
  • wiśnie koktailowe do przybraniaWalentynki już tuż tuż i na pewno wielu z Was zastanawia się, co by tu smacznego przyrzadzić na ten dzień. A może wolicie zająć się sobą i partnerem/partnerką i spędzić ten dzień poza kuchnią?

Walentynki dla mnie nie są specjalnym dniem i wolałabym obchodzić go częściej, bez specjalnej okazji, chociaż jest to miły akcent i okazja do wspólnego świętowania. Niestety w tym roku, ze względu na przeprowadzkę, nie będzie walentynkowej kolacji, ale na pewno wynagrodzimy to sobie jak już się zadomowimy w nowym miejscu.

Jeśli macie ochotę przygotować coś smacznego, polecam dzisiejsze menu. Przy okazji przypominam o poprzednim menu na kolację dla dwojga.

Shirley Temple

Shirley Temple

Moja tegoroczna propozycja to:

Aperitif Shirley Temple

Przystawka : szaszlym z przegrzebków i krewetek

Danie główne: lasagne z zimowymi warzywami

Deser: krem z prosecco z sosem malinowym

Menu na Walentynki

Menu na Walentynki

Pierwsza część menu to zmysłowy, w wersji podstawowej bezalkoholowy, aperitif wzmacniający apetyt na zbliżające się dania i nieco rozluźniający atmosferę. Może jest bardziej dla kobiet, niż dla mężczyzn, ale mój M. nie marudził, a nawet poprosił o więcej :) Zmieniłam podstawowy przepis, dodając dość dużą ilość prosecco :)

Przygotowanie- Shirley Temple:

Ginger Ale wymieszać z seven up i lodem (może być lekko pokruszony) i wlać do martinówek lub wysokich szklanek collinsówek. Dodać Prosecco (wedle gustu), na końcu dolać syrop grenadinę, przystroić wiśniami koktailowymi i podawać.

Smacznego :)