• 2 duże garście liści mięty
  • ½ szklanki cukru
  • skórka z ½ cytryny
  • ½ litra dobrej wódkihttp://northernarchitecture.com/?art=%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%A7%D8%AA%D9%81-%D9%83%D8%A7%D8%B2%D9%8A%D9%86%D9%88-%D8%AC%D8%AF%D9%8A%D8%AF&aeb=26 الهاتف كازينو جديد الاستعراضات على الانترنت أعلى كازينو اللعب على الانترنت فتحات الهاتف 888 يعيش كازينو باد مكافآت فيديو بوكر المال الحقيقي

Nalewka ta jest idealna dla niecierpliwych i leniwych, ponieważ w porównaniu z innymi nalewkam, np. z truskawek czy z bzinką, nie trzeba długo czekać, aby się napić i nie trzeba przy niej dużo robić. W dodatku mięta jest niemalże wszechobecna i to przez długi czas. Najlepiej jednak nadają się do niej liście młodej mięty, jeszcze nie kwitnącej. Jeśli jeszcze gdzieś taką masz i lubisz czasami wypić kieliszeczek odświeżającej nalewki, spróbuj koniecznie!

Przepis krąży w rodzinie od conajmniej kilku lat i każdy szczyci się swoim wyrobem, który oczywiście jest najlepszy i najsmaczniejszy. Podejrzewam, że różnice w smaku wynikają z rodzaju użytej mięty. Moja jest mocna w smaku o mocnych, grubych liściach. Smak nalewki jest intensywnie miętowy i odświeżający.

Sposób przygotowania:

Liście mięty porwać i włożyć do garnka. Zasypać cukrem i zalać 2 łyżkami wody, a następnie lekko zagotować, aż mięta puści soki. Dodać skórkę z cytryny, wymieszać i odstawić do ostudzenia. Wlać do ciemnej butelki lub słoika, zalać wódką i odstawić na 14 dni. Przecedzić i już można pić.

Dodatkowe informacje:

Jeśli nie masz ciemnej butelki, wstaw nalewkę w ciemne miejsce.

Smacznego!

mietowka

mietowka