• 1 polędwica wieprzowa
  • kilka łyżek musztardy
  • 2 garście mieszanych ziół (tymianek, oregano, pietruszka, trochę szczawiu lub szpinaku, trybula, szczypiorek)
  • biała, cienka kiełbasa
  • sól
  • pieprz
  • około 10 plastrów boczkuCzy u was też są takie upały? Męczę się strasznie przy tych ponad 30 stopniach, ale jeszcze tydzień i wylatuję na nieco chłodniejsze polskie wybrzeże. Chyba jestem jedną z nielicznych osób, które cieszą się wyjeżdżając w chłodniejsze, a nie cieplejsze strony. Chociaż wiem, że może być i upalnie.

Zasiadłam przy kompie z nadzieją napisać dla was kolejny przepis, jednak walczę ze sobą, aby nie położyć się z nogami do góry :D Ale nie, nie poddam się.

Polędwica wieprzowa z grilla

Polędwica wieprzowa z grilla

Polędwica wieprzowa z grilla, to dobry pomysł na grillowane mięso, prosty i nieco inny. Sposób na to pyszne mięso podpatrzyliśmy z M. w tv podczas programu, w krórym wszystko kręciło się wokół grilla. Na początku pomyśleliśmy, że połączenie „miesa z miesem i miesem“ to lekka przesada. Może i tak, ale boczek dodaje delikatnej polędwicy soczystości, a kiełbasa smaku. Ewentualnie można zrezygnować z białej kiełbasy i zastąpć ją choriso, ale myślałam też o kurkach zamiast kiełbasy.

Polędwica wieprzowa z grilla

Polędwica wieprzowa z grilla

Jeśli ktoś z was przygotuje jakąkolwiek wersję, proszę o krótki komentarz, albo zdjęcie :)

Przepis podaję bez ilości składników, bo nie jest tu ważna.

A następny wpis będzie deserowy, dla równowagi :)

Smaznego grillowania!

Sposób przygotowania- Polędwica wieprzowa z grilla:

Mięso umyć i osuszyć, a następnie naciąć wzdłuż, aby powstał płaski kawałek mięsa. Mięso posolić i popieprzyć i posmarować musztardą. Zioła umyć i posiekać, po czym posypać nimi równomiernie mięso. Na środku ułozyć kiełbasę, po czym zawinąć polędwicę w roladę. Na koniec zawinąć mięso w plastry boczku. Grillować pod przykryciem około 20 minut. Jakieś 5 minut przed końcem położyć roladę nad ogniem, aby boczek się ładnie zarumienił.

Smacznego!