• 100 g ziaren jasnej gorczycy
  • 75 ml łagodnego octu jabłkowego
  • 50g cukru
  • 12 g soliNie wiem jak u Was, ale u mnie sezon grillowy zaczął się już jakiś miesiąc temu. Podejrzewam, że tegoroczna majówka będzie obfita w nowe grillowe doznania. Zdołałam wypróbować kilka ciekawych przepisów, a kilkoma z nich zamierzam się z Wami podzielić.

Domowa musztarda

Domowa musztarda

Dzisiaj zachęcam Was do wypróbowania domowej musztardy. Jest bardzo prosta do zrobienia, a nic tak dobrze nie pasuje do kiełbasek z grilla, jak dobra, ostra musztarda :) W dodatku czytałam gdzieś ostatnio, że musztarda doskonale wspomaga spalanie tłuszczu, więc jedzmy ją z czystym sumieniem ;)

Proponuję przygotować ją 2-3 dni przed planowanym grillem, ponieważ dopiero po jakimś czasie nabiera smaku. Im dłużej stoi, tym bardziej kremowa się staje. Ja nie mieliłam gorczycy na mączkę lecz zostawiłam kawałki ziaren, dlatego też musiałam odczekać około 3 dni, aż ziarenka zmiękły.

Domowa musztarda

Domowa musztarda

Z tej ilości składników powstał słoiczek musztardy (około 200g).

Sposób przygotowania:

Gorczycę włożyć do zamrażarki na około 60 minut. Po tym czasie zmielić blenderem lub w młynku do kawy na mączkę. 100 ml wody i ocet zagotować w rondlu i odstawić na jakiś kwadrans do ostudzenia. Dodać cukier, sól oraz mączkę gorczycową i mieszać około 5 minut. Na początku masa będzie dość płynna lecz z czasem zgęstnieje, kiedy mączka zacznie pulchnieć. Musztardę przełożyć do słoiczka i odstawić na 2-3 dni przed podaniem.

Smacznego

Dodatkowe informacje:

  • musztardę tą można przechowywać w lodówce do 5-6 miesięcy
  • można do niej dodać ulubionych ziół
  • w diecie Dukana proponuję zastąpić cukier słodzikiem w proszku

Źródło: Lust auf Genuss 5/2012

Przepis dodaje do akcji