• 1 ser typu camembert
  • 2 ząbki czosnku (może być więcej lub mniej)
  • gałązka rozmarynu lub inne ulubione zioła
  • olia z oliwekWybaczcie, że dzisiaj „tylko“ zapiekany camembert na blogu, takie coś małe, ale opuściły mnie siły. Coś się przyplątało i muszę odpoczywać i do poniedziału wydobrzeć, bo zaczynam nową pracę. Oczywiście nie zniknę z bloga, nadal będa się pojawiały nowe wpisy, pomimo że gotowaniem i pieczeniem będę się zajmować tylko w weekendy.

Zapiekany camembert, przygotowany w ten sposób podejrzałam u Bei. Wcześniej też go przygotowywałam, ale zapiekałam go bez niczego i podawałam z marmoladą borówkową. Camembert zapieczony z ziołami jest równie smaczny, prosty i szybki i doskonale pasuje do dobrego wina, z ciepłą bagietką.

Zapiekany camembert

Zapiekany camembert

Spróbujcie też wersji z prażonymi orzechami i syropem klonowym. Jest wyjątkowy. Niestety zdjęcie mi wyszło bardzo nieostre więc nie pokażę.

Sposób przygotowania- Zapiekany camembert:

Ser nakłuć w kilku miejscach i wcisnąć w nacięcia połówki ząbków czosnku oraz zioła. Polać odrobiną oliwy z oliwek. Ułożyć do pojedynczych naczyń żaroodpornych i zapiekać w piekarniku pod grillem, aż ser zacznie topnieć i zrobi się bardzo miękkie. Nie powinien się jednak rozpłynąć.

Podawać z bagietką na ciepło.

Smacznego!