• 2 łyżki oleju
 • 2 ząbki czosnku
 • ½ łyżeczki Madras curry
 • odrobina kurkumy
 • odrobina curry
 • szczypta kuminu (kmin rzymski)
 • 1 łyżeczka słodkiej papryki
 • ew. chili w proszku
 • 2 piersi kurczaka
 • 3 dymki
 • 2 duże marchewki
 • sałata
 • 10 łyżek twarogu rozrobionego
 • 4-6 łyżek ajwaru
 • ew. creme fraiche (niekoniecznie)
 • 6 placówk tortilliAle mieliśmy piękny weekend. Wspaniała pogoda, temperatura grubo ponad 20 stopni, wspaniałe widoki i zadowolone dzieci i smaczne jedzenie w postaci wrapa piknikowego i pysznych ciastek. Lubimy takie weekendowe wycieczki, szczególnie jeśli przy okazji poznajemy nieznane nam dotąd okolice. W sobotę byliśmy więc w Opel zoo i dziewczyny się od razu w nim zakochały. Wczoraj natomiast wycieczka była nieco bardziej dla nas, lecz i dzieciom się bardzo podobała. Naszym celem było Lorelei.

Lorelei

Lorelei

Cytuje za http://www.loreley-info.com/pol.php

„Lorelei jest to wielka skała wznosząca się około 132 metrów nad poziomem morza w Śwatowym Dziedzictwie/Welterbe Oberes Mittelrheintal przy “St. Goarshausen”. Z wierzchołka góry można podziwiać “St. Goarshausen” z “Burg Katz” oraz w pobliżu się znajdujący “St. Goar” z “Burg Rheinfels”. Krajobraz zauracza turystów Lorelei.
Ren, gdzie się skała Lorelei znajduje, jest w tym miejsen 25 metrów glęboki i 113 metrów szeroki. Ponieważ jest tutaj Ren najwęższy i najgłebszy, zalicza się tą okolicę do najniebezpieczniejszego miejsca w Śwatowym Dziedzictwie Oberes Mittelrheintal. Tutaj i podczas całej drogi z “Oberwesel” do “St. Goarshausen” oznaczane są nadpływające Statki, sygnałami świetlnymi o nazwie “Wahrschau”.“

Lorelei

Lorelei

„Poeta: “Clemens Brentano” napisał w 1801 roku romantyczną Balladę pod tytułem: “Loreley”. Ballada ta opowiada o uroczej dziewicy z “Bacharach”, która została zdradzona przez ukochanego i dlatego postanowiła sobie odebrać życie. Jednak Biskup, który oczarowany był jej pięknością, postanowił ją wziąść do klasztoru. W drodze do klasztoru, zatrzymała się ona przy skale, aby ostatni raz spojrzeć na zamek jej ukochanego. Przypuszczając odkrycia jego oddalającej się postaci, zrozpaczona rzuciła się w nurty Renu. W baśni o Renie zmienił Brentano opowieść. W 1810 roku przedstawia on “Loreley” (Lorelei) jako nieszczęśliwą Kobiete Lurley, która siedząc na skale i czesząc swe złote włosy, zniewala męszczyzn, którzy się nie mogą oprzeć jej wdziękowi.“

Lorelei

Lorelei

NIe można nie wspomnieć również o polach winogronowych w całej okolicy. Widać je wszędzie i aż zachęcają do powrotu w czasie zbiorów i odwiedzania pobliskich winnic.

Lorelei

Lorelei

Przy okazji wycieczki zorganizowaliśmy sobie mały Piknik. Pogoda była piękna, więc nie mogliśmy go sobie odmówić. Naszym głównym przysmakiem był wrap z placków tortilii w dwóch wersjach. Smaczny, szybki i nie sprawiający kłopotów podczas piknikowego lunchu. Doskonały rownież do pracy lub na lekki obiad lub kolację.

Picknick Wrap

Picknick Wrap

Jeśli nie dostaniesz ajwaru, możesz użyć np. Pesto z pomidorów. Można też przygotować swój ajwar ze zmiksowanej pieczonej papryki (bez skórki), cebuli, oliwy z oliwek i czosnku. Można również dodać do niego suszonych pomidorów z oliwy i pieczonego bakłażana, doprawić sokiem z cytryny, solą, pieprzem i chili.

W wersji dla dzieci można użyć parówek zamiast mięsa.

Sposób przygotowania- Wrap piknikowy:

Piersi kurczaka umyć, osuszyć i pokroić w bardzo cienkie paski, jak na gyros. Na patelni rozgrzać oliwę z posiekanym czosnkiem i przyprawami. Dodać mięso i usmażyć. Wyłożyc z patelni do ostygnięcia.

Twaróg wymieszać z pasta paprykową i odrobiną creme fraiche (mozna pominąć), po czym doprawić solą i pieprzem. Dymkę i marchewkę umyć i pokroić w cienkie paski.

Każdą tortillę posmarować dość mocno pastą (ja lubię jak wrapy są bardziej mokre, więc nie żaluję pasty), ułożyć liście sałaty, marchew, dymkę i kawałki mięsa i zwijać wrapy. W wersji piknikowej zwijam je podobnie jak gołąbki, czyli najpierw zakładam lekko lewy i prawy bok, a następnie zwijam, dość mocno, tortillę zaczynając od nie założonego brzegu. Jeść na zimno od razu lub zawinąć w serwetkę i zabrać ze sobą na piknik.

Smacznego!

Pomysł: „Familie in Form“ Stift. Warentest