• Oliwa z oliwek
  • 500g brukselki
  • gaśrć daktyli
  • 2 łyżki octu sherry
  • solO brukselce pisałam już nie raz. Niestety wiele osób krzywi się na samo słowo „brukselka“ i nawet nie myśli o spróbowaniu. Niestety, sama spotkałam się z bardzo kiepsko przygotowana brukselką, której nie mogłam zjeść. Jednak dobrze przygotowana, jest wspaniałym dodatkiem do dań mięsnych, ale też może służyć jako sałatka.

Brukselka z daktylami

Brukselka z daktylami

Dzisiejszy przepis jest jednym z moich ulubionych. Brukselka z daktylami doskonale pasuje na świąteczny stół, ale także do jesiennych dań, kaczek, gęsi i przeróżnych pieczeni. Jest delikatna i całkiem inna niż reszta przepisów na brukselkę, które do tej pory proponowałam.

Sposób przygotowania- Brukselka z daktylami:

Brukselkę, jeśli trzeba, obrać, odciąć końcówkę od łodygi i przekroić na pół. Na patelni podgrzać 1 łyżkę oliwy, lecz nie za mocno. Wyłożyć warstwę brukselki cięciem do dołu, posypać solą i dusić pod przykryciem 4-5 minut. Powinna się od spodu lekko zarumienić. Jeśli brukselka już jest miękka, zdjąć z ognia.

W rondlu rozgrzać posiekane daktyle z dodatkiem octu sherry i odrobiną oliwy. Mieszając gotować około 8 minut, aż powstanie klejąca masa, gęstawa masa. Wymieszać z brukselką i podawać.

Smacznego!

Źródło: :Jamie“ 6/2012