• 200ml soku wyciśniętego z buraczków (może być z kartonika)
  • 200ml maślanki
  • 2 łyżeczki chrzanu
  • 2 gałązki koperku
  • sól
  • pieprz
  • lódNa początku kilka słów o konkursie. Dziękuję wszystkim za udział. Nie było tłumów, ale przynajmniej biorący udział mieli większe szanse ;) Cieszę się, że moje propozycje smakowały. Zdjęcia przypomniały mi tylko, jak bardzo lubię potrawy związane z kuchnia Hiszpańską.

Nie było łatwo wybrać najciekawsze propozycje, jednak zwycięzcy już są wybrani.

Nagroda książkowa rozdana została drogą losową, sposobem karteczkowym.

Książkę „Tapas“ Richarda Tappera oraz przyprawę do paelli otrzymuje:

„Z miłości do pyszności i…“. Gratuluje i życze smacznych wieczorów z tapas :)

Ale uwaga, ponieważ Paula J. zadała sobie trud i wybrała na swój pierwszy deser coś jednak niezbyt prostego, czyli crema catalana, postanowiliśmy nagrodzić ją nagrodą pocieszenia, jaką będą przyprawa do paelli i 1 laska wanilii. Mam nadzieję, że zmobilizują one i zainspirują ją do przygotowywania dalszych pyszności.

Gorzej było wybrać ciekawszą propozycję na wykorzystanie szafranu. Obie propozycje są bardzo interesujące i dyskutowaliśmy z M. co wybrać. Wybraliśmy jednak pomysł WegAnki, ponieważ pieczenie adwentowe jest nam bardzo bliskie a na bułeczki Lussekatter mam od dawna ochotę. Także opakowanie szafranu powędruje do WegAnki.

Ale to jeszcze nie wszystko:

Jednak Katarzyna, w podziękowaniu za udział w konkursie, zostanie jeszcze obdarowana 1 laską wanilii.

Ufff, nagrody rozdane! Przyznam, że rozdawanie nagród okaząło się trudniejsze niż przypuszczałam :)

Wszystkim jeszcze raz dziękuję i gratuluję. Mam nadzieję, że wygrane zainspirują Was kulinarnie! Jak już pisałam wcześniej, wygrane zostaną wysłane około połowy sierpnia. Jeśli się uda, wcześniej.

A teraz czas na przepis:

Koktail z buraczków brzmi może nieco dziwnie, ale tak naprawdę jest to napój orzeźwiający i pełen witamin. Wypiliśmy go z M. ze ździwieniem, ale i zaskoczył nas swoim smakiem. Im zimniejszy, tym lepszy!

Koktail buraczkowy

Koktail buraczkowy

Sposób przygotowania:

Sok, maślankę i chrzan zmiksować, dodać robno posiekany koperek, doprawić solą i pieprzem, wrzucić kilka kostek lodu i podawać koktail udekorowany gałązką koperku.

Smacznego!

Źródło: Viva 10/2006